28 Mart 20 LED Teknolojisi Aydınlatmayada Girdi

LED Teknolojisi Aydınlatmayada Girdi

LED teknolojisi LCD televizyonlar, cep telefonlari ve el fenerleri disinda da kullanim buluyor

LED teknolojisi ekranlar disinda da kullanim buluyor. Aydinlatma firmasi GE'nin duyurdugu yeni LED ampul, yapilan açiklamaya göre 40 watt parlak bir ampulün ürettigi isiga yaklasik aydinlatma saglayacak ve 25 kat da daha uzun ömürlü olacak.

Bu senenin sonlarinda ya da seneye çikmasi beklenen yeni ampul, yalnizca 9 watt ile çalisarak normal ampullere göre %77 enerji tasarrufu saglayacak. GE'nin açiklamasina göre günde 4 saat açik birakilirsa 17 yil boyunca çalisabiliyor.

Ampul, su an piyasadaki çogu LED ampulün aksine isigi asagi dogru vererek, aydinlatilacak yüzeyin her tarafini aydinlatiyor. Tabii ki fiyati ucuz olmayacak, GE'nin açiklamasina göre fiyati 40 ya da 50 dolar arasinda degisecek.

GE ürün genel müdürü Strainic Tüketiciler isik kalitesini sevdikleri için parlak ampullerden vaz geçmiyorlar. Yeni GE Enerji Akilli LED ampuller, tüketicilere hem tasarruf hem de isik kalitesi sunacak diyor. Elbette bu ampulün ya da genel olarak LED aydinlatmanin beklenen uzun ömürlülügü, tasarrufu, memnuniyeti saglayip saglamayacagini yayginlasip kullanim bulduktan sonra görecegiz. Bekleneni verebilirse, LED teknolojisi evlerimizde daha fazla yer edinecek.

Okuma : 737